İyi hizmet, Kaliteli üretim için varız.

EMEK MAKİNA 1972 yılında İzmir’de kurulmuştur.

2022 Haziran ayından itibaren yeniden yapılanarak yılların birikimini teknoloji ile birleştirerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız İzmir’de paslanmaz çelik sektöründe faaliyet göstermektedir. Özellikle Süt ve Süt Ürünleri makina imalatında Türkiye’de ilk faaliyet gösteren firmalardandır. Geniş makine parkurumuzda ve üretime özel dizayn edilmiş tesislerinde çeşitli çap ve niteliklerde Paslanmaz Çelik (krom) tankları imalatı, Endüstriyel Süt ve Gıda Makinalarının İmalatları, Süt, Çikolata, Meyve Suyu ve Gıda Endüstrisinde kullanılan tüm proses makinalarının ve ekipmanlarının imalatları, Paslanmaz Çelik Montaj Hizmetleri, Anahtar Teslim Tesisler ve otomasyon sistemleri kurulum hizmetlerini hali hazırda vermektedir.

Tamamı yerli sermaye ile kurulan ve müşterilerinin saygısını kazanmayı hedefleyen firmamız verdiği hizmetlerle kalite açısından da sektörün önde gelen kuruluşlarında biri olmayı hedef edinmiştir.

Ürün yelpazesinde başta; Süt Endüstrisi Ekipmanları, Meyve Suyu Endüstrisi Ekipmanları, Zeytinyağı Endüstrisi Ekipmanları, Kimya Sektörü Ekipmanları, İçecek Sektörü Ekipmanları, Şarap Endüstrisi Ekipmanları, Alkol Endüstrisi Ekipmanları, Su Endüstrisi Ekipmanları, Yüksek Kapasiteli Tank İmalatı vb., ayrıca bu sektörlere ait makine ve ekipmanların tasarım ve geliştirilmesi ile Anahtar Teslim tesis kurulumları vardır.

Müşteri memnuniyetini firma prensibi olarak belirleyen firmamız aynı zamanda müşteri odaklı çalışmaları ile ulusal ve uluslar arası standartlarda hizmet vermektedir.

Vizyonumuz

Emek Makina’nın Vizyonu; müşterilerini doğru yönlendirmek, ürettiği ürünlerde ve yaptığı işlerde dünya çapında söz sahibi olabilmektir.

Misyonumuz

İyi hizmet, kaliteli üretim için varız. “1972’den beri” / “since 1972” sloganımız.

EMEK MAKİNA ailesi olarak müşterilerimiz, personellerimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız hep birlikte bunun için çalışıyoruz.